Portrét

Portrét

Pomocí portrétní fotografie Vás fotograf nejlépe představí ostatním a vystihne Vaši osobnost. Jde o nezbytný typ fotografie, který by neměl chybět v žádném portfoliu, ať už v booku profesionální modelky nebo prostě jen na Vašem profilu na Facebooku.
Většinou fotím portréty v ateliéru, kde jsou neměnné podmínky a fotograf si může model nasvítit dle pořeby. Je však možné se domluvit i na focení v exteriérech nebo třeba i u Vás doma (Brno a okolí).  Ateliér naleznete na adrese Kollárova 5, Brno, což je kousek od Semilassa v Králově Poli.
Pokud jako fotograf fotím dívky nebo ženy, doporučuji vždy kvalitní make-up. Make-up zakryje nedostatky a zvýrazní Vaše přednosti. Sjednotí barvu pleti a pudr pak eliminuje lesk pokožky, což je poměrně důležité, zvlášt pokud máte mastnější pleť. Usnadní si tak práci i fotograf, který pak nemusí provádět tak náročnou retuš. Je možné zvolit extravagantní líčení nebo přirozenější styl. Pokud si nejste jisti tím, že takový make-up zvládnete, není problém zajistit po domluvě předem na focení profesionální vizážistku. Všechny vizážistky se kterými jako fotograf spolupracuji mají za sebou dlouhou praxi a bohaté zkušenosti s různými typy líčení.

tagy: Fotograf Brno


V případě, že půjdete na focení s vizážistkou je ideální přijít uplně nenamalovaná. Každý fotograf Vám jistě řekne, že to vizážistce usnadní práci a urychlí líčení. V případě, že budete chtít upravit i vlasy, lze to také. Je možné například narovnat přirozeně vlnité vlasy nebo naopak a různými způsoby účes upravit. Je dobré vždy oznámit předem, zda budete chtít upravit i vlasy.
Co se týče mužů, zde nebývá make-up tak běžný, ale i u nich může přirozená vizáž hodně pomoci. Záleží, za jakým účelem se fotíte. Pokud jde o modelingovou fotografii, doporučoval bych využít služeb vizážistky i v tomto případě. Pokud se fotíte pro svoje soukromé účely nebo s rodinou, postačí většinou, pokud člověk působí přirozeně. Je však dobré si třeba zajít před focením ke kadeřníkovi nebo zvolit optimální délků vousů, o které si myslíte, že vám nejvíce sluší. Samozřejmě neméně důležité jsou i oblečení a doplňky. Je lépe volit spíše něco extravagantnějšího či barevného nebo naopak elegantního podle typu fotky a vašich osobních preferencí. Fotograf Vám v tomto případě může do jisté míry se stylingem poradit, ale vzhledem k tomu, že nezná váš šatník ani osobní vkus, bude to spíše na Vás.
Pokud máte před focením jakékoliv dotazy či požadavky, neváhejte mne kontaktovat. Rád Vám vše vysvětlím. V sekci kontakt naleznete všechny potřebné údaje.

Prohlédněte si ukázkové fotografie.