Fotografování firemní akce pro zákazníky s divadelním představením v Brně

dsc_1035Dostal jsem příležitost se zúčastnit oslavy působení 20 let na trhu jedné firmy, která k této příležitosti připravila pro své zákazníky večírek v brněnském Semilasse s občerstvením a divadelním komedií „ V Paříži bych tě nečekala, tatínku“. Prostory byly zaplněny a přišla opravdu spousta lidí. Při příchodu byly ženy obdarovány květinou od půvabných hostesek, následně pokračoval welcome drink a volná zábava doprovázená rautem s neskutečně různorodými pokrmy. V první části večera pak ředitel firmy pronesl pár slov a poděkovaní k zákazníkům. A dále už následovalo divadelní představení včele s Petrem Nárožným, Janem Čenským, Simonou Postlerovou, Františkem Skopalem a dalšími výbornými herci. dsc_1011

Fotografování divadelního představení byla pro mě premiéra. Jednak byla v celém sále tma a pomoc si bleskem je v průběhu představení nereálné z důvodu rušení diváků i herců. Tedy bylo potřeba nastavit velkou citlivost ISO a podle toho směřovat i celou kompozici a techniku focení. Na jevišti jsem využíval chvíle, kdy byla divadelní scéna více osvětlena a herci nebyli velmi akční. Tím myslím, že neběhali po jevišti, ale spíše stáli či seděli. Tím jsem docílil, že fotografie nebyly rozmazané a mohl jsem zvolit i nižší čas na fotoaparátu. Clonu jsem se při záběru celého jeviště snažil držet spíše někde kolem hodnoty 7-8, aby většina herců zůstala na fotografii ostrá, či alespoň co nejvíce v rozumné mezi ostrosti. Naopak, pokud jsem fotil jen jednoho či dva herce a byl brán záběr dsc_1064spíše na tváře, mohl jsem si dovolit snížit clonu na hodnotu kolem 3-4 a tím využít lepší světelnost fotky.

Poslední rozdíl oproti běžnému focení byl v opatrnosti na barevné světlo, které je každou chvíli na divadelní scéně jiné. V dnešní době se běžně používají barevná světla k zefektivnění atmosféry děje, a tedy často se střídá různá barva a tím i barevná teplota světla. Zde již není až tak důležité řešit věrohodnost barvy, protože k divadlu to prostě patří, ale musel jsem si pohlídat, jestli v určitém barevném světle nemizí z fotky hlavní celky, jako třeba při intenzivním žlutém světle často splyne tvář herců v jeden žlutý flek apod. Divadelní představení bylo úžasné, raut a oslava výročí firmy měla příznivou odezvu u zákazníků a doplňkový program v podobě foto koutku, kde si mohli hosté udělat fotografie s připravenými rekvizity a ti šťastnější dokonce i s herci z divadelního představení, zpestřilo atmosféru celého večera.