Noční focení

Foto-v-noci-Brno-1

Foto v noci v Brně

Nově jsem pro Vás připravil možnost večerního a nočního focení v exteriéru. Jedná se především o párové fotografie nebo foto jedné osoby. V případě předchozí domluvy lze nafotit i menší skupiny osob, jako je rodina, kamarádi apod. Jedná se o náročnější focení jak na fotografa, tak na model před objektivem.

V případě fotografování před setměním, kdy začíná být šero, je foto vhodné pro scénu, kdy chcete zachytit i okolní atmosféru, zejména v parcích a tmavších místech. Je třeba brát na zřetel, že atmosféru fotografie navodí okolní umělé světlo z aut, pouliční osvětlení, osvětlení výloh či různé nasvícení staveb. Pokud fotíme již po setmění, je vhodné využít hodně osvětlená místa, jako ulice, náměstí, pasáže…

Je vhodné si nebrat tmavé oblečení a žádné reflexní prvky. Tmavé oblečení bude mít tendenci splynout s okolím a reflexní prvky budou velmi zářit, což může působit velmi rušivě.

A v poslední míře je potřeba počítat s tím, že oproti dennímu focení bude model muset vydržet při zmáčknutí spouště sekundu bez sebemenšího pohybu.

nocni foto v brne 2 s