Snapshoty aneb polaroidy

DSC_9610

Snapshot je výraz pro pracovní fotografii, kterou zasílají většinou začínající modelky do modelingových agentur jako svoje základní představení. Občas je mohou využít i modelky, které již mají portfolio, ale agentura si vyžádá snapshoty, aby získala přehled o tom, jak modelka vypadá aktuálně a naprosto přirozeně bez make-upu a retuše.
Dříve se snapshoty fotily na Polaroid hlavně kvůli rychlé dostupnosti fotografií. Proto se někdy i v dnešní době používá převzatý výraz polaroidy.

Snaphot je tedy rychlá pracovní fotografie bez retuše a make-upu a náročné postprodukce. Je možné je nafotit i doma, nicméně i tyto fotografie jsou určitá forma prezentace, a proto doporučuji využít, i v tomto případě, služeb fotografa. Pokud se budete fotit v domacích podmínkách, snažte se využít měkké přirozené světlo nikoliv interní blesk. Při focení před bílou zdí myslete na to, že fotoaparát může mít tendenci fotografii podexponovat, myslete tedy na nutnou korekci. Dále nedoporučuji u portrétu fotit se sám z ruky, protože v tomto případě je třeba použít poměrně široké ohnisko, které však deformuje obličej. Snažte se tedy umístit fotoaparát například na stativ nebo ještě lépe, požádat někoho ať Vás vyfotí.

Pokud máte zájem o tento typ fotografie, napište mi a jistě nebude problém se domluvit. Snapshoty jsou vzhledem k jejich časové nenáročnosti a minimální postprodukci ideální formou jak získat rychlou a levnou prezentaci, nebo třeba i pěkný přirozený portrét. Fotografie dodávám do 1 dne.