Vybavení fotoateliéru v Brně

Brněnský fotoateliér najdete na ulici Kollárova 5 v Brně poblíž kulturního centra Semilasso. Dostupný je z centra města tramvají směr „Řečkovice“ či „Královo Pole, nádraží“ a vystoupíte na zastávce „Semilasso“, od které je ateliér 5 minut chůze. Pokud jedete autem, zaparkovat můžete přímo na ulici Kollárova, popřípadě níže na Mojmírově náměstí. Ateliér sídlí společně s firmou ARTGATE ve stejných prostorách a tedy na zvonku je jmenovka ARTGATE.

Při vstupu do fotoateliéru je možné v prostorách chodby si odložit na věšák oblečení a případně se přezout. Obuv na přezutí vlastní nemáme a tedy je potřeba si vzít vlastní. Jinak se v prostorách pohybujeme v obuvi, ve které jsme přišli.

Ateliér je vybaven prostory pro odpočinek a přípravu na focení, kde si můžete pohodlně sednout u velkého, oválného stolu, který lze využít i na chystání dalších kompozic na focení, odložení momentálně nepotřebných věcí či přebalení miminka.

Dále je zde k dispozici přímo v prostorách ateliéru WC se samostatným vchodem vybavené umyvadlem a menším zrcadlem. Hned ve vedlejší místnosti je koupelna vybavená rovněž umyvadlem a větším zrcadlem a dále sprchovým koutem.

Další nepostradatelnou součástí je kuchyňka vybavená sporákem, ledničkou, mikrovlnou troubou a dalšími spotřebiči, které lze využít pro přípravu kávy, čaje či ohřátí pokrmu pro miminko.

A jako poslední je samozřejmě samotný prostor pro scénu focení. Na stropní konstrukci je dle potřeby možno přichytit až 8 fotografických pozadí. Další jsou připravená na různých deskách či dalších kulisách. K dispozici pro nasvícení scény má fotograf záblesková zařízení s možnosti nastavení různé tvrdosti světla dle požadavků na fotografii.

Ateliér je stále vytápěný a tak i v zimních měsících je teplota od 20 stupňů výše. Tedy nemusíte se bát, že by vám či dalším členům rodiny byla zima nebo dokonce že by onemocněli.