You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.

Kdo jsem

Kdo jsem

Něco málo o mě.

Kdysi se mě někdo zeptal,

proč vlastně fotím a já odpověděl, že kdybych uměl malovat, tak bych byl malířem, ale protože práce se štětcem mi moc nejde, tak jsem vyměnil plátno za film a začal fotografovat. Mám rád krásné věci, někdy i nereálné a to vše mi fotografie nabízí. Poprvé jsem vzal foťák do ruky asi v sedmi letech, kdy jsem jel na školní výlet a ještě na černobílý kinofilm jsem udělal pár prvních snímků přírody a spolužáků. Následně jsem si půjčoval od táty zrcadlovku ZENIT, kde už byla i nějaká fotka barevná z dovolené od moře. V 25ti jsem si koupil první svou zrcadlovku Nikon F60 a začal konečně dělat i trošku jinou fotografii, než jen z dovolených. O pár let později přišla éra digitálních zrcadlovek a já začínal na malém fotoaparátu Canon, následně si koupil první digitální zrcadlovku a tím začala etapa pokusu o tvůrčí a částečně uměleckou fotografii.

A co bylo dál?

Pak už to šlo všechno samo.

Poznával jsem hodně lidí z oblasti focení a modelingu. Chodil na různé fotosrazy, četl odbornou literaturu a navštěvoval semináře. Nejvíce mi však pomohlo, když jsem se obklopil pár dobrými fotografy a učil se od nich, měl možnost jít s nimi na focení, řešil postprodukci fotografií, přípravu na focení, kompozici a různé vychytávky, které mohou celou fotografii úplně změnit. Snažil jsem se fotit a fotit, střídal modelky, někdy se občas něco přiučil, někdy obkoukal a postupně se snažil dostat na rozumnou úroveň fotografií. Zároveň jsem si rozšiřoval vybavení a techniku pro další a další možnosti a ztvárnění nápadů. Následně jsem začal fotit i společenské akce, večírky, svatby a různé oslavy. Bylo to úplně něco jiné, než v klidu si chystat scénu a jednu fotku opakovat třeba 10 x. Kolem roku 2010 jsem dokoupil další vybavení a poprvé se zaměřil na portrétní a módní fotografii v exteriéru.

Nyní mám plně vybavený ateliér v Brně na Kollárova 5, kde je možné udělat jak portrétní, módní či aktové fotografie jednotlivců, tak i skupinové fotografie či nafocení produktů. Dále je možnost fotit i v jiných interiérech, než je ateliér a samozřejmě možnost focení v přírodě, v ulicích měst či různých lokalitách. Nyní pracuji na leteckých fotografiích a těším se, až budu moci i tuto službu nabídnout.

Fototechnika

  • Fotoaparáty značky Nikon
  • Objektivy značky Nikon
  • Kamera značky Sony

Příslušenství

  • Záblesková technika Bowens