You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.

Foto dětí – spojení dvou fotografií

Máte děti rozdílného věku a přemýšleli jste někdy o jejich společné fotografii? Většinou každý má buď obě děti na jedné fotce vyfocené společně s aktuálním věkem, nebo pak dvě samostatné fotografie obou dětí ve stejném věku. Závěrem loňského roku mi však jedna klientka přišla s nápadem, že jsem jí před pár roky fotil syna sedícího na kopacím míči. Byli mu tenkrát přibližně dva roky. Nyní má ve stejném věku dceru a chtěla by udělat úplně stejnou fotografii. Tedy ve stejném oblečku, stejné pozadí a co nejvíce podobnou kompozici. Fotit takto malé děti je velmi náročné, protože se těžko dávají do nějaké „pózy“ a ještě v ní delší dobu setrvat. Ale i tak jsme se sešli předvánoční den v brněnském ateliéru, nachystal jsem stejné pozadí, malou princeznu maminka oblékla do stejného oblečku, nastavil jsem přibližně podobně techniku a zkusili jsme holčičku podobně usadit, jak byl před 5ti lety její bráška. Problém nastal, že byla nepatrně menší a tedy nemohla na kopacím míči sedět stejně.

Udělali jsme tedy pár fotografií a porovnali s původní fotkou. Pořád to nebylo úplně autentické, ale jak jsem psal výše, holčička byla trošku menší, než její bráška v jejím věku a tedy nebylo možné ji posadit úplně stejně. Nakonec na výsledné fotce to ale nějak nevadí. Po focení se vybraná fotografie upravila a nastala nejtěžší část, a to nachystat starou fotku bratra na vložení do fotky se sestřičkou. Myslím, že výsledná fotka požadavek zákaznice splnila a že udělala radost všem obdarovaným, či zdobí jako foto obraz jednu ze stěn domácnosti či dětského pokoje. Stejně se dá zachytit období těhotenství, kde se vyfotí určitě etapy růstu bříška a následně se spojí v jednu fotografii. Taktéž růst malých dětí je možné každý rok nafotit a postupně aktuální fotografie přidávat do jedné fotky.

Pokud byste měli také zájem o podobnou fotku, napište mi a můžeme se domluvit na vytvoření podobné fotografie. Stejně tak se dá použít i starší vaše nafocená fotografie a pouze nově nafotit druhého sourozence, ale je potřeba mít původní fotografii v elektronické podobě ve větší kvalitě. Bližší informace rád sdělím na emailovém kontaktu, který naleznete v části „ Kontakty „.

Comments are closed.